Zvýšenie testosterónu = Zbavte sa trans-mastných kyselín

Zbavte sa trans-mastných kyselín

Ak by ste si mali zobrať z tejto stránky len jednu vec, tak je to táto: Vylúčte zo svojho jedálnička trans-mastné kyseliny alebo tiež známe ako hydrogénové tuky. Tieto tuky sú pre váš organizmus čisté zlo. Denná odporúčaná dávka je 0. Opakujem 0.

Ak uvidíte v telke reklamu na zdravú perlu pre vaše srdce, neverte ničomu. A pre tých, ktorí nevedia čo sú to tie transmastné kyseliny čítajte ďalej. Vyrábajú sa chemickým procesom, ktorý sa vola čiastočná hydrogenácia. Vysvetlím o čo ide.

Tekuté oleje nevyzerajú dobre, keď ich pridáte do niektorých jedál a potravín. Nechceli by ste predsa, aby vám po otvorení balenia sušienok začal vytekať na zem olej. Takže potravinársky priemysel našiel riešenie. Chemickým procesom tekuté oleje stužil a vytvoril z nich oleje pevné. Ako napr. klasické maslo. Výrobcovia sa potešili, pretože takýto tuk môžu používať ako margarín. Má krémové skupenstvo, topí sa pri vysokých teplotách a má hladkú štruktúru.

Problém s pretekajúcimi sušienkami odpadol. A pre nejaký dôvod sme začali veriť, že zelenina je zdravá za každých podmienok a tak vidíte v telke reklamu na flóru ako prospešnú potravinu pre vaše srdce. Väčšina ľudí sa takpovediac zbláznila a staré dobré maslo bol zrazu najväčší nepriateľ ľudstva.

Ale čo vám výrobcovia nepovedali je, že trans-mastné tuky majú blízko k rakovine, vysokému tlaku, čo pre vaše srdce a zdravie určite nie je prospešné. Je to jednoducho chemická, umelá potravina, na ktorú náš organizmus nie je stavaný.

Pravidlo číslo jedna: Vyhýbajte sa fast foodu. Vo fast foode sa trans-mastné tuky používajú všade.

Pravidlo čísla dva: Pre zvýšenie testosterónu si čítajte etikety a zloženie potravín.

A kde sa všade nachádzajú? Takmer všade. Sladké pečivo, koláče, sušienky, hranolky, šišky, keksy, margarín, vyprážané kura z fast foodu, krekry, zemiakové lupienky a mnoho ďalších potravín.
I keď je osveta časom lepšia a mnoho výrobcov prechádza na starý dobrý klasický olej, stále je to pliaga okolo nás. Ak nájdete v potravinách takýto produkt, nepanikárte, pomaly ho vráťte do regálu a kľudne kráčajte smerom preč.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*