Čo všetko má vplyv na nedostatok testosterónu?

Čo všetko má vplyv na nedostatok testosterónu?

Počas puberty je rovnováha hormónov väčšinou v poriadku. Čo je testosterón sme si povedali v predošlom článku. Hladina testosterónu je u tínedžerov dokonca vyššia ako potrebujú, ale skôr či neskôr ako sa tínedžer prehupne do dospelosti sa začína karta otáčať a objavuje sa nedostatok testosterónu.

Najčastejšie faktory, ktoré vplývajú na testosterón je starnutie, nadváha, cukrovka, vysoký krvný tlak a mnoho ďalších, ktoré súvisia so životným štýlom.

Existujú aj ďalšie príčiny a to sú xenoestrogény, syntetické látky s biologickými účinkami napodobňujúce estrógeny, ženský hormón. Nachádzajú sa okolo nás, od deodorantov, kozmetiky po plasty a kúsok po kúsku oslabujú našu hormonálnu rovnováhu.

Nepoznáme úplne všetky negatívne účinky, nakoľko neexistujú obsiahle štúdie, ale verte tomu, že nič pozitívne z toho pre nás mužov nebude.

Ďalším kritickým faktorom, ktorý má vplyv na nedostatok testosterónu je strava a životospráva. Tá dokáže ovplyvniť nielen obezitu, cukrovku, vysoký tlak, ale má výrazný vplyv na rovnováhu hormónov.

Čo z toho pre nás plynie? V skratke existuje mnoho faktorov, ktoré znižujú váš testosterón a ktoré nevieme ovplyvniť ako napr. čistota životného prostredia. Čo však vieme kontrolovať je náš životný štýl a stravovanie. Práve stravovanie je vaša najsilnejšia zbraň, ktorou sa budeme venovať v ďalších článok a ktorá vám vie zmeniť život k lepšiemu.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*