Ako ide mužský hormón a alkohol dokopy

Ako ide mužský hormón a alkohol dokopy

Tento článok bude pre mnohých čitateľov nepríjemný, pretože ako správne predpokladáte, alkohol a mužský hormón sa príliš nemajú radi. Vieme, že testosterón je dôležitý pre rast svalov, ak je toto váš hlavný cieľ, mali by ste sa vzdať alkoholu. Niektoré veci v živote potrebujú obety.

Prečo alkohol nefunguje s testosterónom? Je to najmä kvôli tomu, že pri popíjaní vaše telo začne vylučovať stresový hormón kortizol. Predsa len alkohol je pre vaše telo jed a telo preto správne na alkohol reaguje.

Ak pijete pravidelne, bude to pre vás ťažšie. Ak pijete nepravidelne a v menších dávkach, až tak veľa vám nehrozí. Podľa niektorých štúdií totiž malé množstvo alkoholu zvyšuje hladinu testosterónu. Aká je to však hladina? Dajme tomu, že deci bieleho suchého vína na večeru je v poriadku.

Pre milovníkov piva je tu však ešte jedna zlá správa. Ako určite viete, nie nadarmo sa hovorí, že z piva rastie pivné brucho. Pivo obsahuje chmel, ktorý je vysoko estrogénová látka. A ak si dobre spomínate, estrogén je ženský hormón. Na druhej strane pivo obsahuje karbohydráty, to znamená cukor, čo zas znamená inzulín a uź sa to s vami vlečie.
Ak sa alkoholu neviete vzdať, siahnite po víne. Červené alebo biele suché by vám v malých dávkach nemalo uškodiť.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*