Ako zvýšiť testosterón? Znížte estrogén

Ako zvýšiť testosterón? Znížte estrogén

Ďalším spôsobom ako zvýšiť testosterón u mužov je zníženie estrogénu. Prírodný estrogén je ženský hormón, ktorý majú i muži a je nevyhnutný pre správnu funkciu mozgu. Muži si ho vytvárajú z testosterónu prostredníctvom enzýmov.

Mužské telo si ho vytvára v malom pomere, zhruba 50:1 (testosterón/estrogén). Ak sa pomer testosterónu zníži, už sa tak dobre necítime. Takže nám z toho vyplýva, že estrogén musíme mať pod kontrolou. Pomôže nám v tom brokolica a zinok alebo podobná kapustovitá zelenina ako kapusta, ružičkový kel alebo karfiol.

Je to kvôli tomu, že táto zelenina obsahuje indole-3-carbinol (I3C), látku, ktorá premení zlý estrogén na ten dobrý. 500 miligramov I3C denne počas týždňa zníži zlý estrogén na polovicu. Obsahuje tiež zinok, ktorý v boji proti estrogénu pomáha tiež. Zaraďte do svojho jedálníčka kapustovitú zeleninu a hladina testosterónu vám pôjde hore.

Zvýšiť testosterón znamená zvýšiť zinok

Ako som spomenul vyššie, zinok je ďalším významným bojovníkom proti estrogénu. Dá sa povedať, že je to mužský minerál a preto by sme mali jesť potraviny, ktoré ho obsahujú. Mäso, morské plody, arašidy, tmavá čokoláda (90 percentná, nie tie kvázi čokolády naplnené cukrom)

Môžete tiež zaradiť doplnky v podobe tabletiek. Výhoda je, že zinok je lacný a účinný. Ale neprežente ho a neprekračujte dennú dávku.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*