Ako zvýšiť testosterón? Zbavte sa cukru

Ako zvýšiť testosterón? Zbavte sa cukru

Začnime tým najpodstatnejším a to je stravovanie. Prvým krokom ako zvýšiť testosterón je obmedziť, resp. sa vzdať cukru, presnejšie karbohydrátov. Cestoviny, chllieb, tie zdravé cereále, sladkosti, koláče, veď viete.

V dnešnej spoločnosti sme obklopení cukrom na každom rohu a to najmä skrytým cukrom. Výrobcovi potravín neustále obsah cukru v potravinách, na ktorom je väčšina populácie závislých. Nie nadarmo sa hovorí, že cukor je droga chudobných.

Ale späť k stravovaniu. Keď prijímate cukor, hladina inzulínu rapídne stúpa. A keď je hladina inzulínu vysoká, hladina testosterónu naopak nízka. Bavíme sa tu zhruba o 25 percentnou znížení testosterónu a to dokonca i vtedy ak máte napr. len 20 rokov.

Akonáhle dostane vaše telo obrovskú dávku cukru, musí sa brániť a cukor nejakým spôsobom spracovať, inak vám stúpne hladina cukru, čo je nebezpečné pre váš organizmus. Pankreas pracuje na plné obrátky a výsledok je inzulín. Presne ten, ktorý si pichajú ľudia trpiaci cukrovkou.

Ak ste profesionálny športovec a po 4 hodinovom intenzívnom tréningu prijmete cukor, vaše telo ho použije na obnovu glykogénu vo vašich svaloch. U bežného človeka je glykogén úplne v norme, preto vaše telo nevie čo s prebytočným cukrom. Teda vie. Uloží ho ako tuk.

A teraz si to všetko spojte dohromady. Preto nikdy neschudnete ak budete jesť nízkotučné potraviny. Majú síce 0 percent tuku, ale zas obsahujú množstvo karbohydrátov. Preto vaše telo ukladá tuk oveľa rýchlejšie ako keby ste si dali prerastanú slaninu s oškvarkami.

Zhrnutie v krátkosti. Ak vaše telo vylučuje príliš veľa inzulínu, vaša hladina tetosterónu je nízka. Ako znížiť hladinu testosterónu je na vás. A to držať inzulín pod kontrolou zdravou životosprávou. A čím viac sladkého jete, tým viac oslabujte účinok inzulínu. Takže inzulín sa vám vylučuje a neplní svoju funkciu a viac a viac cukru premieňa na tukové zásoby.
Ďalším krokom je logicky cukrovka. Preto sa vždy pousmejem (aj keď je to skôr smutné), keď vidíte diéty založené na nízkom príjme tukov. Nabudúce si povieme ešte niečo o účinku karbohydrátov.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*