Ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu? Vitamínmi

Ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu? Vitamínmi

Veľmi silnú úlohu ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu u mužov sú vitamíny. Ako všade aj pri vitamínoch platí rovnováha. Väčšie dávky vitamínov neznamenajú väčšiu hladinu testosterónu, práve naopak. Prekročenie denných dávok vitamínov vám rozsahí systém a narobí viac škody ako úžitku. A najmä pri vitamíne A.

Vitamín A

Prijímajte dostatok vitamínu A z potravín. Nachádza sa v mlieku, vajciach, pečienke, mliečných produktoch ako je napr. maslo. V minulosti kulturisti užívali vitamín A ako základ ich jedálnička. A dobre vedeli prečo. Spoločne so živočíšnými tukmi im dodával silu. Nenechajte sa nachytať nízkotučnými produktami. V nich žiadny vitamín A nenájdete.

Vitamín D

Ďalší z klasických vitamínov. Ako viete, vitamín D sa vytvára zo slnka a teda tipnite si, v ktorom ročnom období je hladina testosterónu u mužov najvyššia. Áno myslíte si správne. Leto.

Je zodpovedný za lepší atletický výkon, ale pamätajte na rovnováhu. Ak ste celý deň na slnku, ďalšie tabletky večer brať nemusíte.

Vitamín D samozrejme môžete prijať aj zo stravy. Jedzte tučné ryby ako je tuniak, makrela, losos, rybí olej, ale aj hovädzí steak, syr alebo vaječné žĺtky.

Olej z treščej pečene

Tento olej má tak veľa vitamínu A a D, že to až nie je možné. Chuť je síce hnusná, ale stojí to za to. Ak vám prekáža chuť, stále môžete siahnuť po kapsuliach. Ale s mierou.

Vitamín K

Asi najmenej známy vitamín z vyššie vymenovaných, ale o to dôležítejší. Keď krvácate a potrebujete ho zastaviť, alebo vaše kosti už nie sú také pevné ako kedysi, je tu vitamín K.

Keďže si naše telo nevie vytvoriť vitamín K, musíme ho získať z jedla. A jedná sa najmä o zelenú listovú zeleninu ako je špenát, šalát, kel, brokolica a podobné. Pamätajte si, že ak je to zelené, z najväčśou pravdepodobnosťou obsahuje vitamín K.

Tak obyčajný a zaznávaný petržlen je nabitý vitamínom K až tak, že dve polievkové lyžice obsahujú až 150 percent vašej dennej dávky.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*